با مشارکت موسسه آموزش سازمان همیاری شهرداریهای استان در مشهد ؛

همایش منطقه ای حفاظت از ساختمانها در برابر حریق برگزار می شود

همایش منطقه ای حفاظت از ساختمانها در برابر حریق برگزار می شود مدیر دپارتمان تحقیقات و مشاوره موسسه آموزش شهرداریهای خراسان رضوی از برگزاری دومین همایش منطقه ای حفاظت از ساختمانها در برابر حریق به میزبانی شهر مشهد خبر داد.
به گزارش روابط عمومی سازمان همیاری شهرداری های خراسان رضوی، دکتر فرزانه صادقی با بیان این خبر گفت: دومین همایش منطقه ای حفاظت از ساختمانها در برابر حریق از 6 تا 8 آذر ماه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی مشهد برگزار می شود.
وی با اشاره به مشارکت نهادهای مختلف ازجمله شهرداری و سازمان آتش نشانی مشهد، سازمان نظام مهندسی ساختمان و دانشگاه جامع علمی کاربردی استان و دفتر منطقه ای شمال شرق مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی کشور و ... در برگزاری این نمایشگاه، افزود: مرکز علمی کاربردی شهرداریهای خراسان رضوی به عنوان دبیرخانه این رویداد علمی آموزشی، مسئولیت طراحی و اجرای کارگاه ها ی این همایش را برعهده دارد.
مدیر دپارتمان تحقیقات و مشاوره موسسه آموزش شهرداریهای خراسان رضوی با بیان اینکه ثبت نام از متقاضیان این همایش در سایت http://bpf2.kmtc.ir  انجام می شود، ادامه داد: همایش منطقه ای حفاظت از ساختمانها در برابر حریق با رویکرد ساختمان های بلند مرتبه همراه با برگزاری نمایشگاه های تخصصی جانبی برنامه ریزی شده است.
وی خاطر نشان کرد: علاوه بر آموزش مبحث سوم مقررات ملی با رویکرد ساختمان های بلند مرتبه، در این همایش محورهایی چون معرفی گواهینامه حریق برای ساختمان ها، مصالح نوین با مقاومت بالا در برابر حریق و رده بندی، ضوابط و محافظت جدار خارجی و نما در برابر آتش، مدیریت دود در ساختمان، محافظت سازه ها در برابر حریق، سیستم های هوشمند اعلام و مدل سازی حریق و ... طی 3 روز با حضور به حضور اعضای کمیته تدوین مبحث سوم مقررات ملی ساختمان و متخصصان ملی و بین المللی مورد بحث و آموزش قرار خواهند گرفت./م.ا/2110/