رئیس سازمان دامپزشکی کشور در بازدید سرزده از موسسه صنعتی گوشت عنوان کرد؛

اقدامات چشمگیر کشتارگاه صنعتی مشهد در رفع نقاط بحرانی

اقدامات چشمگیر کشتارگاه صنعتی مشهد در رفع نقاط بحرانی رییس سازمان دامپزشکی کشور در بازدید سرزده از کشتارگاه مشهد، اقدامات موسسه صنعتی گوشت مشهد را در رفع نواقص و نقاط بحرانی این مجموعه کشتارگاهی به منظورتامین حداکثری سلامت و نکات بهداشتی چشمگیر و قابل تقدیر عنوان کرد.
به گزارش روابط عمومی سازمان همیاری شهرداری های خراسان رضوی، دکتر علیرضا رفیعی پور روز گذشته با همراهی احمد شریعتی مدیرکل دامپزشکی استان و محمود جوادی نژاد رئیس شبکه دامپزشکی مشهد با حضور سر زده در موسسه صنعتی گوشت مشهد از سالنهای ذبح دام و سایر قسمت های این کشتارگاه صنعتی بازدید کردند.
وی در این بازدید با ابراز خرسندی از روند رو به رشد اقدامات انجام شده در کشتارگاه صنعتی مشهد نسبت سال گذشته، افزود: خوشبختانه تلاش ها و فعالیتهای چشمگیری در جهت رفع ایرادات و مشکلات موجود در نقاط بحرانی این واحد کشتارگاهی صورت گرفته است.
رئیس سازمان دامپزشکی کشور با تاکید بر همراهی و کمک تمامی متولیان امور مربوط به حوزه بهداشت و سلامت در جهت تحقق هر چه بهتر اهداف کشتارگاه صنعتی مشهد، افزود: امنیت و سلامت غذایی مردم فقط با تلاش های حوزه دامپزشکی تحقق نمی یابد بلکه همکاری تمام ارگانهای مربوطه با موسسه صنعتی گوشت مشهد را می طلبد تا رسالت این واحد کشتارگاهی را که تداوم بخشیدن به تپش نبض سلامت جامعه است، محقق سازد.
وی با بیان اینکه با توجه به تامین گوشت قرمز بیش از 20 میلیون زائر و مجاور امام هشتم (ع) توسط کشتارگاه صنعتی مشهد نگاه ویژه ای به این واحد کشتارگاهی داریم، اظهار کرد: تداوم فعالیت های موسسه گوشت مشهد در گرو سلامت جسمی و روحی کارکنان آن است لذا به دلیل مخاطرات خاص این شغل در تلاشیم که با همکاری سازمان های مربوطه شرایط دشوار حاکم بر این محیط کاری را برای تمامی پرسنل آن در ردیف مشاغل سخت و زیان آور قلمداد شود.
رئیس موسسه صنعتی گوشت مشهد نیز در این بازدید ضمن خیر مقدم و ارائه پاره ای توضیحات فنی، گفت: همواره تلاش شده با به روز رسانی تجهیزات و تاسیسات نسبت به تحقق دستورالعمل ها و پارامترهای بهداشتی مورد نظر دامپزشکی و به تبع آن افزایش کمی و کیفی محصولات تولیدی موسسه گام های موثری برداریم.
اسماعیل نورمحمدی با اشاره به اهمیت تلاشهای مدیران و پرسنل کشتارگاه در این حوزه، افزود: در سالهایی که از عمر کشتارگاه صنعتی مشهد سپری می شود، این موسسه توانسته است با حمایت سازمان همیاری شهرداریهای خراسان رضوی خدمات مناسبی را به خیل عظیم مجاوران و زائران حریم رضوی ارائه دهد که خوشبختانه رضایت مالکان و صاحبان دام و نیز مصرف کنندگان را با تولید محصولات بهداشتی، سالم و با کیفیت و نیز بهره مندی از برند شناخته شده خود، بدنبال داشته است./م.ا/2108/