برای اولین بارتوسط موسسه آموزشی سازمان همیاری شهرداریها انجام شد؛

آموزش هرس زمستانه گونه های گیاهی پارک ها و فضاهای سبز شهری مشهد

آموزش هرس زمستانه گونه های گیاهی  پارک ها و فضاهای سبز شهری مشهد مدیردپارتمان آموزش کوتاه مدت موسسه تحقیقات، آموزش و مشاوره شهرداریهای خراسان رضوی از برگزاری دوره های آموزشی با موضوع هرس زمستانه درختان و گونه های گیاهی مختلف برای بیش از 800 نفر از کارکنان فضای سبز مناطق مختلف شهرداری مشهد خبر داد.
به گزارش روابط عمومی سازمان همیاری شهرداریهای خراسان رضوی، اکرم قربانی با بیان این خبر گفت: اولین دوره آموزش زمستانه کارکنان فضاهای سبز شهری با هماهنگی معاونت خدمات شهری شهرداری مشهد، توسط دپارتمان آموزش کوتاه مدت موسسه تحقیقات، آموزش و مشاوره شهرداریهای استان برگزار شد.
وی افزود: حدود 800 نفر از کارکنان و سرکارگران پارکها و فضای سبز شهری از مناطق مختلف شهرداری مشهد پیش از آغاز فصل زمستان و دوره سرما در این کلاس های آموزشی شرکت کردند.
مدیردپارتمان آموزش کوتاه مدت موسسه تحقیقات، آموزش و مشاوره شهرداریهای خراسان رضوی بیان کرد: در این دوره آموزشی که با حضور اساتید حوزه فضای سبز برنامه ریزی شده بود، موضوعات کارشناسی مربوط به نحوه هرس کردن زمستانه انواع درختان، گلها و گیاهان پارکها و فضاهای سبز شهری به صورت علمی و اصولی و بر اساس موقعیت مکانی و نوع گونه گیاهی آموزش داده شد.
وی هدف از برگزاری این دوره آموزشی را کاهش آسیب‌ها و همچنین زیبایی درختان و انواع گونه های گیاهی موجود در پارکهای شهر مشهد عنوان کرد و ادامه داد: آموزش های عملی نحوه هرس زمستانه درختان نیز پس از آموزش‌های تئوری در بوستان وفای مشهد انجام شد./م.ا/2137/