مدیرعامل سازمان همیاری شهرداریهای خراسان رضوی؛

آمادگی سازمان همیاری در جهت کمک به مدیریت شهری در حوزه شهرسازی

آمادگی سازمان همیاری در جهت کمک به مدیریت شهری در حوزه شهرسازی مدیرعامل سازمان همیاری شهرداریهای خراسان رضوی در دیدار با رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر مشهد بر آمادگی این سازمان در جهت همکاری با مدیریت شهری به ویژه در حوزه شهرسازی تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان همیاری شهرداری های خراسان رضوی، محمد سنجری صبح امروز با همراهی معاونان بازرگانی و سرمایه گذاری و جمعی از مدیران واحدهای عمرانی، تامین نیرو و املاک سازمان همیاری با حمید ضمیری رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر مشهد دیدار و در خصوص زمینه های لازم برای انجام همکاری های مشترک گفتگو کردند.
وی در این نشست ضمن معرفی ظرفیتهای سازمان همیاری در حوزه های مختلف افزود: این سازمان به عنوان یک هلدینگ اقتصادی در حاضر با برخورداری از 12 شرکت و موسسه تخصصی مرتبط با نیاز و ظرفیتهای حوزه مدیریت شهری به ایفای نقش مشغول است.
مدیرعامل سازمان همیاری شهرداریهای خراسان رضوی ادامه داد: پتانسیلهای تخصصی سازمان شامل عمرانی، تولیدی، آموزشی، تامین نیرو و بازرگانی، گردشگری و تفریحی، معدن، پسماند و محیط زیست، بیمه، مبادلات مرزی و... می باشد و هدف اصلی ورسالت این مجموعه ارائه خدمات به عنوان مشاروه و پیمانکار به شهرهای مختلف است.
سنجری بیان داشت: تمام تلاش ما در سازمان جلب اعتماد مدیریت شهری و اینکه به عنوان بازوی قوی اجرایی و مشاوره ای در کنار شهرداری و شورا باشیم و در شرایط دشوار کمبود منابع بتوانید نیاز ها، خریدها و تجهیزات لازم این حوزه به ویژه قیر و ... را با بهترین کیفیت و قیمت تامین کنیم.
وی تصریح کرد: با توجه به ظرفیت قانونی امکان استفاده از ماده 31 قانون معاملات شهرداری ها و بازگشت درآمدها ومنافع سازمان به چرخه مالی شهرداریها بدون محدودیتهای این چنین و به عنوان امین و خدمتگذار در خدمت مدیران شهری هستیم.
ضمیری:
تسهیلگری و پشتیبانی نقشهای اصلی سازمان های همیاری برای کمک به شهرداریها

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر مشهدمقدس نیز در این نشست عنوان کرد: سازمان های همیاری، نهادهایی هستند هم تسهیگر هستند و هم نقش حمایتی و پشتیبانی را از مدیریت شهری ایفا می کنند و بنا به نیاز و شرایط خاص گاهی به حوزه های اقتصادی نیز وارد میشوند.
حمید ضمیری با اشاره به نقش اساسی سازمان های همیاری در حوزه مدیریت نظام توزیع در کشور افزود: عمده مشکل و چالش کشور در نظام توزیع است و یک سری واسطه ها و دلال ها باعث ایجاد کمبودهای کاذب شده و سازمان های همیاری اگر وارد این فضا بشوند می توانند نقش موثری در مدیریت این بخش داشته باشند.
وی با پیشنهاد ورود سازمان همیاری در حوزه سرمایه گذاری در بخش ایجاد شهرک های صنعتی،گفت: این حوزه نیاز استانها به حساب می آید و درآمدزایی خوبی نیز داشته و ساماندهی خوبی نیز دربخش صنعت ایجاد خواهد کرد.
رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر مشهد ادامه داد: در حوزه سرمایه گذاری با توجه به نیاز شهر مشهد به ایجاد بازار مرکزی تره بار با نگاه ساماندهی حوزه توزیع می توان از ظرفیتهای سازمان همیاری به صورت مشارکتی دراین حوزه استفاده مطلوب وموثر را داشت.
وی در پایان خاطر نشان کرد: سازمان همیاری در حوزه های گسترده ای ورود پیدا کرد است و می تواند منابع خوبی را ایجاد کرده و بسیاری از خدمات و نیازهای شهرداریها را بدون اولویت قرار دادن سود و منافع پوشش دهد لذا امیدواریم با توانمندیهایی که در این مجموعه وجود دارد و تعاملاتی که با شهردارجدید مشهد ایجاد خواهند کرد، موفقیتهای خوبی برای شهر مشهد حاصل شود./م.ا/2852/


  • منبع خبر:
  • گروه خبری: عمومی
  • تاریخ خبر: 23 شهریور 1400
  • تعداد بازدید: 94موسسه آموزش تحقیقات و مشاوره شهرداری استان خراسان رضوی مرکز علمی کاربردی شهرداری مشهد شرکت خدمات بیمه ای همیار شرکت نمونه گردشگری چالیدره شرکت مجتمع پایانه های انرژی دوغارون موسسه صنعتی گوشت مشهد شرکت همیاران شمال شرق شرکت همیار سازه توس شرکت همیار زیست گستر پردیسان شرکت تجارت سازان آویژه آریا موسسه توسعه گردشگری هشتیار

همیار بان همیار بازرگان همیار دانش همیار دیجیتال همیار انرژی همیار گردشگر همیار ماشین همیار محیط همیار پست همیار سلامت همیار سرمایه همیار سازه مشهد بیمه مشهد گوشت معین کالا موتور یار