پیام تبریک مدیرعامل سازمان به مناسبت فرارسیدن روز شوراها

پیام تبریک مدیرعامل سازمان به مناسبت فرارسیدن روز شوراها

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان همیاری شهرداری های خراسان رضوی، محمودرضا فخر مدیرعامل سازمان در پیامی فرارسیدن ۹ اردیبهشت «روز شوراها» را تبریک گفت.

متن پیام به این شرح است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

«و أمرَهُم شُوری بَینَهم»

تاریخ پرافتخار نظام مقدس جمهوری اسلامی مزین به نام خادمان و ایثارگران این نظام و این خاک است و نهم اردیبهشت ماه نیز از جمله روزها و فرصتهای مغتنمی است که در آن می توان خدمات،تلاشها و حضور خستگی ناپذیر فعالان عرصه اجتماعی و نمایندگان مردم در شوراهای اسلامی شهر و روستا را ارج نهاد.

بی شک یکی از ارزشمندترین توصیه های موکد دین مبین اسلام که در قرآن نیز از آن یاد شده مسئله مشورت و همفکری در امور است و تأسیس شوراهای اسلامی به نوبه خود زمینه ساز تحقق این توصیه دینی و حضور ملموس و عینی مردم در تعیین سرنوشت خویش و مشارکت هرچه بیشتر در مسائل اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و فرهنگی است.

نهاد شورا بعنوان نماد مردم‌سالاری دینی و تحقق اصل حاکمیت مردم بر سرنوشت خویش و مشارکت در اداره امور شهرها و روستاها و همچنین تبلور عینی و عملی تعامل و همراهی سازنده مجموعه مدیریت محلی با کارگزاران نظام جمهوری اسلامی ایران در نیل به توسعه پایدار و متوازن ایران اسلامی است.

اینجانب این روز با شکوه را به همه‌ی اعضای شوراهای اسلامی شهرها و روستاها به‌ ویژه به رئیس محترم و اعضای محترم شورای اسلامی شهرهای استان خراسان رضوی که با وظیفه‌شناسی، همدلی و همزبانی در حل مشکلات شهرها و روستاها تلاش می‌نمایند و با امانت وکفایت برای نیل به جامعه‌ی شهروند مدار خالصانه کوشش می‌نمایند، تبریک و تهنیت عرض می نمایم .

محمودرضا فخر

مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری‌های

استان خراسان رضوی
  • منبع خبر:
  • گروه خبری: عمومی
  • تاریخ خبر: 9 اردیبهشت 1403
  • تعداد بازدید: 170موسسه آموزش تحقیقات و مشاوره شهرداری استان خراسان رضوی مرکز علمی کاربردی شهرداری مشهد شرکت خدمات بیمه ای همیار شرکت نمونه گردشگری چالیدره شرکت مجتمع پایانه های انرژی دوغارون موسسه صنعتی گوشت مشهد شرکت همیاران شمال شرق شرکت همیار سازه توس شرکت همیار زیست گستر پردیسان شرکت تجارت سازان آویژه آریا موسسه توسعه گردشگری هشتیار شرکت ژلاتین آریا شرکت مدیریت معدن همیار انرژی